دوره های رایتینگ آیلتس – IELTS Writing

درباره رایتینگ آیلتس

رایتینگ آیلتس یکی از چهار مهارت اصلی برای کسب نمره در آزمون آیلتس می باشد که در اصطلاح جزو مهارت های Productive  بوده و با مهارت های receptive  فرق دارد . به مهارت های اسپیکینگ و رایتینگ، productive  و به مهارت های ریدینگ و لیسنینگ ، receptive  گفته میشود. مهارت های پروداکتیو همانهایی هستند که طی زمان و به مرور با تمرین و پشتکار ، در شما پرورش پیدا کرده و محصول آن بصورت نمره شما در آزمون خودش رو نشون میده. اما مهارت های ریسپتیو همون هایی هستند که پیشرفت کردن در اون ها چندان به زمان وابسته نیست و برای کسب نمره در آزمون آیلتس با شرکت در کلاس ها و آشنایی با یکسری تکنیک ها میتونین این مهارت رو بالا ببرید و در نهایت نمره مورد نظرتون رو کسب کنین.

معمولا اکثر زبان آموزها با مهارت رایتینگ- Writing مشکل دارند و معمولا دچار سردرگمی هستند. اکثرا بدنبال پیدا کردن راهی میانبر برای دستیابی به نمره های بالا هستند و به اشتباه، روش کسب نمره در مهارت های productive  رو با کسب نمره در مهارت receptive در ذهن خودشون جایگزین می کنند. اما باید به این نکته توجه ویژه داشت که برای گرفتن نمره بالا در آزمون رایتینگ آیلتس، باید زمینه های اصلی و یا پایه های اصلی این مهارت رو قبلا به درستی بنا کرده باشید تا بتونید در دورهای رایتینگ آکادمیک و یا جنرال آیلتس بهترین عملکرد رو داشته باشین.

13 min
Business Letters

یکی از الزامات دوره های رایتینیگ آیلتس جنرال و یا آکادمیک، پایه ی گرامری زبان آموزان هست که با دقت و حساسیت بسیار بالا در آموزشگاه زبان انگلیسی آنلاین کاراتاک بررسی و سنجیده میشه تا درصورت نیاز به گذراندن دوره های پیش نیاز آیلتس، زبان آموزان به درستی هدایت شده و در مسیر درستی قرار بگیرند و تصمیم گیری های هیجانی و شتاب زده نداشته باشند. از جمله لازمه های دیگر آزمون رایتینگ آیلتس، دامنه لغات و اصطلاحات زبان آموزان هست که پروش و یادگیری اون با توجه به حجم گسترده ایی که دارند، کمی زمانبر هست. برای همین منظور از ابتدای کلاس ها در آموزشگاه آنلاین کاراتاک، هم در دوره های رایتینگ جنرال و هم در دوره های رایتینگ آکادمیک بر روی ارتقاع دامنه لغات زبان آموزان که به آن Lexical Resource  گفته میشود، توجه بسیار ویژه ایی صورت میگیرد.

نکته بسیار پر اهمیت در مورد رایتینگ آکادیمیک و جنرال آیلتس، سبک نگارش زبان آموزان هست که به اون Writing Style  هفته میشود. شیوه نوشتن و تنظیم کردن متن ها، البته که دارای قوانین استاندارد و مشخص هست، اما نحوه بیان کردن نکات و نحوه استفاده از کلمات برای رساندن منظور، کاری حساس و البته نیازمند به داشتن مهارت و چیره دستی های خاص خودش هست که قطعا با شرکت در دوره های رایتینگ آکادمیک آیلتس و یا رایتینک جنرال آیلتس در کاراتاک این مهارت ها و ریزه کاری ها و به بیان دیگر ” فوت کوزه گری ” به زبان آموزان آموخته میشه تا بتونند در آزمون رایتینک آیلتس آکادمیک یا جنرال نمره های مورد نظر خودشون رو کسب کنند.

درباره کلاس های رایتینگ آیلتس

بعد از اتمام جلسه تعیین سطح و مشاوره رایگان، نقشه راه برای رسیدن به نمره مورد نظر در آزمون آیلتس مشخص و هدف گذاری میشه و میتونید در کلاس های رایتینگ آیلتس کاراتاک شرکت کنین.

کلاس های رایتینگ آیلتس به دو صورت گروهی و خصوصی برگزار میشه که هر کدوم بسته به نیاز شما و فرصت مطالعه شما، میتونه براتون کارامد باشه. کلاس های گروهی رایتینگ کاراتاک، با ظرفیت حداکثر 4 نفر تشکیل میشه تا کنترل کیفی بهتری روی کلاس ها وجود داشته باشه و کلاس های خصوصی هم که قطعا تک نفره هستند. البته گاهی هم به درخواست زبان آموزان، کلاس های رایتینگ آیلتس VIP – وی آی پی تشکل میشه که ظرفیت اون کلاسها همیشه 2 نفره هست.

مدت زمان برگزاری کلاس های رایتینگ در کاراتاک، یک ساعت هست تا زبان آموزان هم دچار خستگی نشن و هم کلاس ها بصورت مفید و کارامد در دسترس اونها قرار داشته باشه. معمولا در کلاس هایی که 1.5 الی 2 ساعت طول میکشه، زبان آموز هم از نظر ذهنی و هم فیزیکی دچار خستگی و بی حوصلگی میشه که البته آموزشگاه کاراتاک با توجه به حساسیتی که در آموزش داره، این مشکل رو برطرف کرده.

دوره ی رایتینگ آیلتس به گونه ای طراحی شده اند که تمام موضوعات رایتینگ آیلتس در بخش تسک 1 و 2 را در هر دو نوع آزمون آکادمیک و جنرال پوشش می دهد.

از جمله سرفصل های این دوره:

 • آشنایی با انواع موضوعات آزمون آیلتس، تشخیص نوع سوال و ساختار
 • آموزش مقدمه نویسی و نتیجه گیری در رایتینگ آیلتس
 • آموزش Paraphrasing
 • مرور نکات گرامری نمره آور در آزمون رایتینگ آیلتس
 • بررسی نمونه رایتینگ های آزمون های پیشین آیلتس
 • تمرکز بر تکنیک Brainstorming جهت افزایش ایده پردازی زبان آموز
 • آموزش مدیریت زمان بخش رایتینگ در آزمون آیلتس
 • آشنایی با ادبیات نگارش آکادمیک و علمی و آموزش colocations و vocabulary مرتبط با تسک یک آکادمیک
 • آشنایی با جزئئیات آزمون رایتینگ تسک یک آکادمیک آیلتس بصورت ریز به ریز
 • آشنایی با جزئئیات آزمون رایتینگ تسک یک جنرال آیلتس بصورت ریز به ریز
 • آشنایی با جزئئیات آزمون رایتینگ تسک یک آکادمیک آیلتس بصورت ریز به ریز
 • آموزش نحوه پاسخگویی به مدل های مختلف سوال –   Task Responding
 • ارائه تمرین های انفجاری بمنظور تقویت productivity در نگارش

معمولا با توجه به حجم تمرین هایی که زبان آموزان باید در طول جلسات انجام بدهند، برای مهارت های productive  مثل رایتینگ آیلتس، دو جلسه در هفته کفایت لازم رو داره تا فرصت هضم و جذب مطالب آموزش داده شده، به اندازه کافی در دسترس عزیزان وجود داشته باشه و مطالب به درستی در ذهن اونها طبقه بندی بشه. راستی، میدونستید که ” کارا” یعنی ” کارامد” ؟

مدت دوره:

48

ساعت
اساتید دوره:
سامان پورایلیایی
دوره رایتینگ آیلتس- تسک1 آکادمیک دوره رایتینگ آیلتس- تسک1 جنرال دوره رایتینگ آیلتس- تسک2
خصوصی 360.000 تومان (جلسه ای)
خصوصی 360.000 تومان (جلسه ای)
خصوصی 360.000 تومان (جلسه ای)
گروهی 200.000 تومان (جلسه ای)
گروهی 200.000 تومان (جلسه ای)
گروهی 200.000 تومان (جلسه ای)
VIP (نفری) 280000 تومان
VIP (نفری) 280.000 تومان
VIP (نفری) 280.000 تومان

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *